T E L I U M
SYSTEMY TELEMETRYCZNE
O systemie
Jak to działa
Adresaci systemu
Urządzenia i Usługa
Obsługa
Funkcje alarmowe
Inne funkcje
Zalety
Urządzenia i Usługa


Terminal GSM i czujniki pomiarowe
Zainstalowany na obiekcie Terminal spełnia rolę centralki alarmowej. Rejestruje wskazania czujników pomiarowych i wysyła komunikaty SMS o przekroczeniu progów alarmowych.  Zapisy o historii awarii oraz wyniki pomiarów przesyła na serwer internetowy a przez telefon komórkowy podaje aktualne wskazania czujników.
 

Terminal może współpracować z dostępnymi na rynku czujnikami  analogowymi (0...10V,  4...20mA) i binarnymi (zestykwe lub napieciowe) a także urzadzeniami pomiarowymiz wyjściem cyfrowym ( RS485,  ModBus RTU).

Telium oferuje własne, ekonomiczne czujniki pomiarowe:  temperatury, wilgotności oraz  detektor zaniku zasilania, niektóre z nich dostępne są w wersji radiowej. Na życzenie klienta opracujemy czujniki specjalne.

Usługa internetowa (Software As a Service)
System nie korzysta z infrastruktury IT użytkownika. Aplikacja do obsługi systemu dostępna jest w Internecie na portalu iTelemetria. Korzystanie z odbywa się  na zasadzie opłaty abonamentowej.  Za pośrednictwem witryny użytkownik uzyskuje dostęp do zarchiwizowanych wyników pomiarów, historii alarmów oraz ma możliwość konfigurowania podstawowych parametrów jak: ustawianie progów alarmowych i przypisywania im telefonów oraz zasad powiadamiania alarmowego oraz ustalania częstotliwości wykonywania i transmisji wyników pomiarów.